Yaşam

Caz Şehre Geliyor: İstanbul Caz Festivali 2023 Programı!

Her yıl düzenlenen İstanbul Caz Festivali bu yıl da müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor! 30. İstanbul Caz Festivali, şehrin birçok farklı noktasında vatandaşlarla buluşacak. Açılış gecesi konseri ile başlayacak olan bu müzikli geçitte ünlü isimler sahne alacak.

Gelin detaylara birlikte göz atalım!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali bu yıl 30. yılını kutluyor!

Her yıl birbirinden renkli konserlere ev sahipliği yapan caz festivali, bu yıl 40’a yakın konsere ev sahipliği yapacak. Şehrin farklı noktalarında caz severleri buluşturacak konserlerde yerli ve yabancı 200’den fazla sanatçı sahne alacak.

İstanbul Caz Festivali ne zaman?

30’uncusu düzenlenen İstanbul Caz Festivali bu yıl yapılacak. 7-19 Temmuzarasında yapılacak

Caz Festivali, 7 Temmuz Cuma günü Avusturya Başkonsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi’nde düzenlenecek konserle başlayacak. Konserde Anadolu funk, krautrock, progresif ve Afrobeat türlerini bir araya getiren Avusturyalı grup ‘Takeshi’s Cashew’ sahne alacak.

İstanbul Caz Festivali Mekanları

Bu yıl düzenlenen Caz Festivali, şehrin farklı noktalarında sanatseverlerle buluşacak. 30. Caz Festivali’nin ana sahnesi ‘Parkorman’ olacak. Konserler 8-9 ve 12 Temmuz tarihlerinde Parkorman’da yapılacak.

Dahası;

  • Beylikdüzü Uzun Ömür Vadisi

  • Küçükçekmece Göl Kenarı Amfitiyatrosu

  • Kadıköy

  • Kabataş İskelesi

  • Şişli Yaşam Parkı

  • Cemal Reşit Beyefendi Konser Salonu

gibi farklı mekanlarda ücretli/ücretsiz konserler sahne alacak.

Ayrıca yıllardır festivalin gözbebeği olmuştur. Caz Teknesi bu yıl 16 Temmuz’da yolcularını bekliyor olacak. Pazar günü yapılacak olan Caz Vapuru’nun yolculuğuna caz tonları ve muhteşem bir Boğaz manzarası eşlik edecek. Anadolu Kavağı’na giden vapurda yolcular tatlı bir yaz akşamının tadını çıkaracaklar.

İstanbul Caz Festivali Programı

Festivalin en hareketli mekanlarından biri olan Parkorman’da konserler 8 Temmuz’da başlayacak. Festivalin ikinci gününde Kovacs,caz festivallerinin vazgeçilmezi Riff Cohen & Okay Temiz “Ritüel”,Mabel Matiz ile çıkardığı Antidepresan ile gündeme geliyor Mert Demir ve Takeshi’nin Kajusahne alacak.

Parkorman’daki ikinci gün konserlerinde, Morcheeba, Alfa Mist, Mammal Hands ve Ekin Berilperformanslarını gösterecekler.

Türkiye’nin sevilen gruplarından biri 12 Temmuz’da Parkorman’da sahnede. Erkeklerve ‘Ho Hey’ ve ‘Ophelia’ gibi şarkılarıyla son zamanlarda popüler olan grup Aydınlatıcılarperformanslarını gösterecekler.

1 Gece Yürüyüşü her yıl olduğu gibi Kadıköy Moda Sahnesi, Dorock XL, Kadıköy Sineması ve The Wall’da vatandaşlarla buluşacak. Festivalde sahne alacak isimler ise şöyle: Ari Barokas, The Clock in the House, Another Bitches Brew, Barış Demirel “The BD Experience”, Sababa 5, The Provincial Trilogy Jazz Project, Dilan Baykal, The Flabbies ve Yalnayak Think ile.

30. İstanbul Caz Festivali Bilet Fiyatları

Caz festivalinde birbirinden farklı fiyatlı ve ücretsiz etkinlikler cazseverlerle buluşacak. Bilet fiyatları da düzenlenen etkinliğe göre farklılık gösteriyor. Güncel bilet fiyatlarını İKSV’nin resmi internet sitesinden takip edebilirsiniz.

İKSV Resmi Web Sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu